Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie nie tylko organizuje koncerty i wystawy, ale też wspiera oddolne inicjatywy mieszkańców miasta.    

W okresie zimowym Gminny Ośrodek Kultury nie zwalniał tempa: najpierw zorganizował zimę w mieście, a już po feriach zaprosił na swoją scenę młodą islandzką wokalistkę Hallę Nordfjord. Podczas jej koncertu, który odbył się 7 lutego, kameralna sala ośrodka kultury była wypełniona po brzegi. Artystka odwiedziła Brwinów w ramach trasy koncertowej promującej debiutancki album „The Bridge”. Dzień po występie wokalistki w Okeju odbył się koncert muzyki poważnej dla najmłodszych. Prowadząca go Joanna Kozłowska zaprosiła młodych słuchaczy do zabawy z użyciem muzycznych rekwizytów. Koncerty dla dzieci organizowane przez GOK w Brwinowie i jego świetlice są atrakcyjną formą edukacji muzycznej. Dają możliwość aktywnego uczestnictwa w muzykowaniu, poznawania kompozytorów, utworów i instrumentów.

Grupa licealistów, którzy mieszkają w Brwinowie, a uczą się w Warszawie uczestniczy w ogólnopolskim projekcie, w ramach którego planuje m.in. zorganizowanie spotkań z młodszymi kolegami z gimnazjów na terenie gminy Brwinów, zaproszenie do Brwinowa wybitnych postaci i zorganizowanie targu rękodzieła. Młodzi brwinowianie zyskali wsparcie Gminnego Ośrodka Kultury i znaleźli w nim sojusznika swoich działań.

W lutym Gminny Ośrodek Kultury zaprasza jeszcze na: ostatki Brwinowskiego Uniwersytetu Każdego Wieku, spektakle dla najmłodszych (28 lutego, godz. 11.00, ul. Wilsona 2; godz. 13.00 Owczarnia, ul. Cyprysowa 4) oraz na wykład pt. „Rzecz o ikonie” zorganizowany we współpracy z Szopą św. Jozefa pani Marii Stachurskiej (28 lutego, godz. 18.00, ul. Wilsona 2).