W 2015 roku po raz piętnasty w Polsce i po raz trzeci w Brwinowie zostanie zorganizowana pomoc dla potrzebujących w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Do 20 października trwa rekrutacja wolontariuszy, chętnych do niesienia pomocy w rejonie Brwinowa.

 „Szlachetna Paczka” co roku w grudniu trafia do potrzebujących w całej Polsce. Tylko w 2014 roku dotarła do 19 580 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie, a łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięgnęła ponad 800 tys.

Ania Lewicka, liderka tej akcji w rejonie Brwinowa, zaprasza do współpracy chętnych wolontariuszy:

„Poszukujemy osób odpowiedzialnych, z entuzjazmem do bezinteresownego pomagania i czujących potrzebę zmiany swojego najbliższego otoczenia. Nie jest istotne to czy jeszcze się uczysz, pracujesz czy już jesteś na emeryturze – Twoje zaangażowanie może mieć dla Szlachetnej Paczki ogromne znaczenie.
Wybrani wolontariusze będą w pierwszej kolejności odpowiadać za prowadzenie spotkań z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i brać udział w decydowaniu o tym, dla kogo pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji. Następnie wolontariusze nawiązują kontakty i prowadzą współpracę z darczyńcami przygotowującymi paczki oraz z innymi wolontariuszami.
 Każda edycja Szlachetnej Paczki to kilkumiesięczne przedsięwzięcie angażujące tysiące ludzi, ale bez obaw -  Wolontariusze przechodzą specjalne szkolenia, które mają im ułatwić pracę i przygotować do tej niezwykle ważnej roli.  Jeśli chcecie dołączyć do tej wyjątkowej akcji – zapraszamy do kontaktu i rejestracji. Niech pomaganie stanie się naszą wspólną pasją!
 
Jak zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki? Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl , wpisać nazwę Brwinów  (bądź znaleźć na mapie) i wypełnić krótki formularz.  Zapraszamy do udziału.


Więcej informacji:
https://www.szlachetnapaczka.pl/
https://www.superw.pl/
https://www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaBrwinow