Stowarzyszenie Projekt Brwinów po raz kolejny zaprasza wszystkich miłośników dwóch kółek na wspólny przejazd ulicami Brwinowa – i nie tylko. W niedzielę 29 września 2013 r. Brwinowska Masa Krytyczna dotrze do Parzniewa, a zakończy się w parku miejskim w Brwinowie.  

Rok temu rowerowa Brwinowska Masa Krytyczna pojawiła się na budowie autostrady A2. W tym roku znowu wyruszy „przetestować” nową drogę. Blisko 8-kilometrowa trasa przejazdu będzie prowadzić na początku przez zamknięty jeszcze dla samochodów odcinek przebudowywanej drogi Brwinów-Parzniew. Zbiórka w niedzielę 29 września o godz. 15 na placu przed budynkiem OSP przy ul. Pszczelińskiej. Organizator Brwinowskiej Masy Krytycznej – Stowarzyszenie Projekt Brwinów – zwraca uwagę na bezpieczeństwo. Podczas imprezy będzie okazja do odświeżenia wiedzy na temat ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznej jazdy. Na mecie w parku rowerzyści będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Organizacja dorocznej imprezy rowerowej to nie wszystko. Ważnym punktem są też działania podejmowane na rzecz rozbudowy dróg rowerowych. Gmina Brwinów zbudowała szeroką koalicję partnerów wspierających realizację projektu „Pola Parzniewskie – szlak historyczno-przyrodniczy”. Wśród nich jest m.in. Stowarzyszenie Projekt Brwinów. Jednym z elementów projektu jest budowa ciągu pieszo-rowerowego z Brwinowa do Parzniewa. Paradoksalnie, nowe drogi mogą stać się dla rowerzystów mniej bezpieczne. Kierowcy samochodów chętnie wykorzystują ich gładką nawierzchnię do rozwijania większych prędkości. Gmina Brwinów myśli więc o budowie dróg dla rowerów i w przypadku trasy do Parzniewa stara się o pozyskanie środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007 2013.