Oddany w czerwcu do użytku asfaltowy ciąg pieszo-rowerowy z Brwinowa do Parzniewa to udana inwestycja. Chętnie korzystają z niego piesi, rolkarze i rowerzyści. W niedzielę 28 czerwca pojawiło się tam ponad 200 uczestników Brwinowskiej Masy Krytycznej.


Budowa ciągu pieszo-rowerowego z Brwinowa do Parzniewa była działaniem w ramach projektu „Pola Parzniewskie – szlak historyczno-przyrodniczy”, na które gmina Brwinów zdobyła dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Stowarzyszenie Projekt Brwinów, organizujące od 2010 r. przejazdy rowerowe nazwane „Brwinowskimi Masami Krytycznymi”, postanowiło przetestować cały ten odcinek. Wygodny asfalt zachęca do korzystania z nowej ścieżki nie tylko pieszych i rowerzystów, ale też rolkarzy. Dalsza trasa tegorocznej masy krytycznej wiodła przez Parzniew do ronda Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, gdzie rozpoczyna się kolejny bezpieczny dla rowerzystów fragment. Ciąg rowerowo-pieszy prowadzi bowiem wzdłuż ul. Przyszłości do Pruszkowa, w okolice skrzyżowania DW nr 719 z ul. Działkową.

W niedzielę 28 czerwca przejechało tamtędy ponad 200 rowerzystów. Najmłodsza, półtoraroczna uczestniczka pokonała cały dystans w przyczepce rowerowej. Najstarszy, 80-letni uczestnik często jeździ rekreacyjnie na rowerze, więc pokonanie dystansu kilkunastu kilometrów nie było dla niego trudne. Przy pomniku w Pruszkowie uczestnicy Brwinowskiej Masy Krytycznej mieli okazję do wysłuchania krótkiej pogadanki na temat przepisów ruchu drogowego. Alicja Berska ze Straży Miejskiej w Brwinowie urządziła też konkurs dla najmłodszych. Prezes Stowarzyszenia Projekt Brwinów Waldemar Olczak dziękował policji oraz straży miejskiej za zabezpieczenie imprezy i zachęcał do częstego korzystania z rowerów. Jest to coraz bardziej popularny środek lokomocji. Korzystanie z niego jest coraz łatwiejsze, ponieważ władze gminy Brwinów dbają o rozwój sieci ścieżek rowerowych, planując własne inwestycje i współpracując z sąsiednimi gminami w ramach Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów.    

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/1156-masa.html#sigProIdd386421914


Więcej zdjęć na stronie Facebook.com/Brwinow oraz Facebook.com/projektbrwinow.