Mimo młodego wieku już mogą się pochwalić wybitnymi osiągnięciami naukowymi i sportowymi - trzynaścioro mieszkańców gminy Brwinów otrzymywać będzie stypendium przyznane przez burmistrza gminy Brwinów.


Uroczyste wręczenie decyzji stypendialnych miało miejsce 17 grudnia podczas XXXIII sesji Rady Miejskiej w Brwinowie. Zastępca burmistrza Jacek Janowski przedstawiał uzasadnienie, które potwierdzało trafność przyznania stypendiów dla trzynastki wybranej spośród ponad 60 złożonych wniosków. Najlepszymi z najlepszych uczniów i młodych sportowców są:

PIOTR GODLEWSKI jest laureatem m.in. VII Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów, Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” oraz Ogólnopolskiego Konkursu „Alfik Matematyczny 2011”

ŁUKASZ MIELCZAREK zajął VIII miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki – OLIMPUS oraz był uczestnikiem rejsu „Szkoła Pod Żaglami” w nagrodę za swoje zaangażowanie w działalność wolontariacką.

MATEUSZ LIPIŃSKI odnosi sukcesy w tenisie ziemnym. Zajmował miejsca na podium w ogólnopolskich turniejach kadetów.

ARKADIUSZ WRÓBEL zajął I miejsce w Lidze Zadaniowej Wrocławskiego Portalu Matematycznego i uplasował się na wysokich miejscach w międzynarodowym konkursie informatycznym „High School Programming League” oraz ogólnopolskim konkursie informatycznym „HotSpot”.

ZOFIA ANTONINA MIARCZYŃSKA dzięki swoim nieprzeciętnym zdolnościom otrzymała promocję z klasy II do klasy IV z pominięciem klasy III. Uzyskała też bardzo dobre wyniki w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Matematyczny 2011”.

JAKUB JABŁOŃSKI jest laureatem organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty konkursu języka niemieckiego.

KAJETAN SŁOWIKOWSKI zdobył srebrne medale na mistrzostwach wojewódzkich oraz mistrzostwach Polski juniorów w karate tradycyjnym w konkurencji kumite.

KACPER SŁOWIKOWSKI zajął medalowe miejsca na mistrzostwach wojewódzkich w karate tradycyjnym. Startował w konkurencjach fuku-go oraz kogo kumite.

ZOFIA SAJECKA doskonale pływa stylem grzbietowym i klasycznym. Stawała na podium w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Warszawy, Okręgowej Lidze Pływackiej Warszawy i Mazowsza.

NATALIA POŚPIECH jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej, oraz Powiatowego Przeglądu Teatrów Szkolnych.

JULIA SOJKA zdobyła tytuł laureatki w Konkursie Kultury Klasycznej organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz dyplom uznania za bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”.

PIOTR CYBULSKI otrzymał indywidualne powołanie do Kadry Mazowsza przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Jego drużyna młodzików BKS Naprzód zdobyła tytuł wicemistrza Polski w Ogólnopolskim Turnieju im. Leszka Jezierskiego oraz awansowała do Warszawskiej Ligi Młodzików U-13.

SZYMON ŚMIECIŃSKI zdobył tytuł najlepszego zawodnika w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej „Mini Euro 2012”, o puchar Burmistrza Dzielnicy Wola m. st. Warszawy. Został powołany do Kadry Mazowsza przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Wraz z drużyną BKS Naprzód zajął I miejsce w rozgrywkach Ligi Orlików, organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.