Nauczycielka jęz. polskiego Anna Wierzchowska-Goyke przesłała relację z wydarzenia literackiego, które zostało zorganizowane w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.

31 marca w naszej szkole odbył się wyjątkowy wieczór, a to za sprawą znamienitych gości, którzy do nas przybyli.

 Najpierw, o godz. 17:00, gościliśmy panią Ewę Nowak, współczesną pisarkę, autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Jej słuchaczami byli przede wszystkim starsi uczniowie, nie zabrakło też rodziców. Pani Ewa wprowadziła nas w barwny świat swoich powieści. Osoby znające jej książki, dowiedziały się czegoś więcej o swoich ulubionych bohaterach; ci, którzy do tej pory nie znali twórczości pani Ewy, po tym wieczorze już ją znają. Rodzice zaś wiele  wątków opowieści wynieśli z własnego doświadczenia, gdyż wychowując nastoletnie dzieci, zmagają się z nimi na co dzień.

W następnej odsłonie w czarujący nastrój opowieści wprowadziła słuchaczy znana w szkole opowiadaczka pasjonujących historii, pani Beata Winko-Rubio. Tego dnia swoją twórczość mieli okazję zaprezentować też uczniowie naszej szkoły. Po takim wprowadzeniu pojawiła się wyczekiwana przez rodziców, najmłodszych uczniów oraz nauczycieli, pani Joanna Papuzińska. Pisarka opowiadała o swoim życiu, szczególnie tym z okresu wojennego. Zasłuchani uczniowie poznali wiele ciekawych anegdot z Jej życia. Niektórzy też zostali nagrodzeni za udział w konkursie na ilustrację do książki  pani Joanny Papuzińskiej.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tak też było i tym razem… Może jeszcze kiedyś spotkamy się w tym samym gronie.

- Anna Wierzchowska-Goyke

 Ewa Nowak:

Joanna Papuzińska