W niedzielę 29 stycznia 2017 r. w Milanówku odbył się finał konkursu wokalnego „Kolęda na niebie, kolęda na ziemi”.  Wystąpiły w nim m.in. dzieci z Przedszkola nr 3 w Brwinowie.

 

Wydarzenie zrelacjonowała Henryka Garstka, nauczyciel z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Brwinowie:

 

Nasze przedszkole bierze czynny udział w wielu konkursach organizowanych z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Udział w tych przedsięwzięciach ma na celu sprawić dzieciom radość i zadowolenie, pozwala zdobyć nowe, ciekawe doświadczenia i umiejętności, poszerzyć  horyzonty i wiedzę dzieci, otworzyć  na ludzi oraz na samych siebie.

Ostatnio dzieci 5-letnie ze „Słonecznego Przedszkola” wzięły udział w konkursie wokalnym

„Kolęda na niebie, kolęda na ziemi…”. Przedmiotem konkursu było wykonanie kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej. Patronat konkursu objęli: Burmistrz Miasta Milanówek  – Wiesława Kwiatkowska i Burmistrz Gminy Brwinów – Arkadiusz Kosiński.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach:

I etap - przesłuchanie uczestników

II etap – ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i koncert laureatów.

Nasze dzieci występowały w dwóch podkategoriach: soliści i zespoły.

W podkategorii soliści wystąpiła Zosia  i Zuzia  z grupy „Tygrysków”, a kategorii zespoły dołączyły do nich Hania i Emilka z grupy „Smerfy”. Zosia zajęła I miejsce w kategorii soliści w swojej grupie wiekowej, a zespół zajął II miejsce w grupie 5-6-latków.

Brawo dziewczynki! Gratulujemy!!!