Przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Otrębusach mają wiele okazji do zapoznania się z przyrodą. Podczas spacerów, wycieczek, zajęć tematycznych prowadzonych przez nauczycieli oraz zaproszonych przyrodników dzieci mogą zobaczyć na żywo wiele ciekawych zwierząt.


Relację z dotychczasowych zajęć przyrodniczych przesłała Irena Tokarewicz-Romanowska, dyrektor przedszkola w Otrębusach:
W przedszkolu były owady: karaczany, świerszcze, patyczaki, chrząszcze. Były płazy: żaby kumak i omszona, aksolotl, ropucha aga. Były też gady: węże chiński i zbożowy, gekon orzęsiony, pyton siatkowany. Ostatnio dzieci oglądały stawonogi: raka marmurkowego, stonogę, skorpiona i kilka rodzajów ptaszników, wśród nich był ptasznik olbrzymi. Ten ostatni na głowie pasjonata przyrody robił wrażenie. Podczas spotkań można często dotknąć „zwierzątka”, wziąć na rękę i co ciekawe większość dzieci nie ma oporów. Zajęcia przyrodnicze spotykają się z dużym zainteresowaniem i będziemy je kontynuować. W kwietniu dzieci obejrzą pajęczaki. Teraz systematycznie dokarmiamy ptaki. Każda grupa ma swój karmnik. Przyroda jest naprawdę blisko nas.