Przedszkole nr 1 w Brwinowie przy ul. Lilpopa oraz Przedszkole Filialne przy ul. Piłsudskiego stawiają na kreatywność dzieci. Podczas Dnia Kreatywności nauczycielki wychowania przedszkolnego zaproponowały maluchom ciekawe zajęcia i doświadczenia.

W Koszajcu pojawił się w okresie świąt Bożego Narodzenia pochód kolędników - z gwiazdą i turoniem, ze śpiewem i życzeniami.

„Nauczyciel bliżej dziecka z dysleksją” – to hasło przyświecało odbywającemu się w dniach 18 – 22 listopada Europejskiemu Tygodniowi Świadomości Dysleksji, którego obchody wpisały się na dobre w tradycję  Szkoły Podstawowej w Otrębusach.

Projekt zrealizowany przez Fundację Wieświejak z Koszajca był dobrą okazją, by dowiedzieć się od specjalistów czegoś więcej o życiu i hodowli pszczół, a także dobrze się bawić.

9We wtorek 26 listopada nasze przedszkole przy ul. Piłsudskiego w Brwinowie odwiedził niecodzienny gość - przyjaciel Maszy ze znanej bajki, czyli Miś.

Dzieci z Przedszkola nr 3 w Brwinowie uroczyście obchodziły Święto Niepodległości.

Trwa sezon na dynie, które wykorzystywane są do sezonowych dań oraz jesiennych ozdób. Słoneczne Przedszkole z Brwinowa wpadło na ciekawy pomysł, by połączyć je z matematyką. W konkursie „Matematyczna dynia” wzięły udział dzieci wraz z rodzicami.

W dniach 6–11. maja 2019 roku dwudziestu jeden uczniów z trzecich klas gimnazjum i klas ósmych Szkoły Podstawowej w Otrębusach wzięło udział w obozie językowym w Londynie, zrealizowanym przez Europejskie Centrum Młodzieży. Relację nadesłała Agata Młyńska.