18 lipca 2013 r. w Urzędzie Gminy Brwinów odbył się całodzienny audyt w związku ze startem gminy w XII edycji konkursu Gmina Fair Play. Brwinów po raz drugi uczestniczy w ogólnopolskim konkursie promującym gminy przyjazne inwestorom.

Audyt  przeprowadzony został przez powołanego przez komisję konkursową eksperta, zajmującego się problematyką promocji inwestycji i rozwoju przedsiębiorczości w samorządach.

Gmina już wcześniej udzieliła odpowiedzi na pytania dotyczące oferty inwestycyjnej, strategii obsługi inwestorów oraz udogodnień, jakie może zaoferować przedsiębiorcom chcącym wejść na lokalny rynek oraz planowania przestrzennego i pokrycia planami gminy. Burmistrz Arkadiusz Kosiński opowiadał o rozwoju infrastruktury technicznej i drogowej w gminie. Audytora interesowały także zagadnienia związane z promocją gminy, inwestycjami gminnymi i biznesowymi przeprowadzonymi w ostatnich latach, a także stopień otwartości społeczności lokalnej na nowe przedsięwzięcia inwestycyjne.

Kolejnym etapem audytu było spotkanie z przedsiębiorcami i inwestorami, którzy prowadzą działalność na terenie gminy Brwinów. Audytor odwiedził siedzibę firmy Ulma Construccion mieszczącą się w Koszajcu nieopodal zjazdu z autostrady A2. Rozmowa z prezesem inwestującej na 6 hektarach firmy dotyczyła jej działalności na terenie gminy, zalet i wad lokalizacyjnych a także współpracy z urzędem gminy. Kolejnym etapem audytu było spotkanie z dyrektorem MLP Marcinem Dubieszewskim na terenie parku logistycznego w miejscowości Moszna.   

Podczas pobytu w Brwinowie audytor obejrzał również nowo powstałe obiekty sportowe przy brwinowskich szkołach, nowoczesne, a zarazem kameralne osiedla mieszkaniowe przy ul. Sochaczewskiej oraz ul. Sportowej. Uwadze audytora nie umknęła przebudowa drogi z Brwinowa do Parzniewa, trwająca rewitalizacja parku w Brwinowie oraz powstające fundamenty przedszkola w północnej części miasta.

Po audycie odbędzie się weryfikacja jego wyników. Jeśli Brwinów wypadnie dobrze, pod koniec roku ma szansę otrzymania wyróżnienia i tytułu „Gmina Fair Play – certyfikowana lokalizacja inwestycji”. Trzymajmy kciuki za powodzenie Brwinowa!