W piątek 6 grudnia 2013 r. odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów Gmina Fair Play. Od dwóch lat w gronie gmin wyróżnionych tym tytułem jest gmina Brwinów.


Gala wręczenia nagród i certyfikatów Przedsiębiorstwo Fair Play oraz Gmina Fair Play odbyła się w warszawskiej Sali Kongresowej i była zwieńczeniem tegorocznej edycji programu. Certyfikat z rąk Olgierda Dziekońskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz gratulacje od Andrzeja Arendarskiego, prezesa Krajowej Izby Gospodarczejodebrała Elżbieta Dolota skarbnik gminy Brwinów. Do tegorocznej edycji konkursu „Gmina Fair Play – certyfikowana lokalizacja inwestycji” zgłosiło się 41 samorządów z całej Polski: 39 przeszło pomyślnie dwa etapy oceny - weryfikację ankiet oraz audyt. Tytuł Gmina Fair Play jest potwierdzeniem istnienia dobrego klimatu inwestycyjnego w gminie: inwestorzy mogą liczyć na sprawną współpracę i pomoc w załatwianiu formalności.

 

– Tytuł „Gmina Fair Play” to wielkie wyróżnienie, tym cenniejsze, że zdobyte w programie certyfikacyjnym, który stawia uczestnikom wysokie wymagania. Szczegółowa ankieta oraz zewnętrzny audyt są dla samorządu egzaminem sprawdzającym jakość funkcjonowania urzędu oraz pozytywne nastawienie gminy wobec inwestorów. Solidność, wiarygodność, życzliwe podejście do interesantów, budowanie dobrej współpracy z partnerami, przejrzystość działań, wysokie standardy – z takimi cechami kojarzy się określenie „Gmina Fair Play”. Zdobycie tego tytułu przez gminę Brwinów pokazuje, że nasze działania zmierzają w dobrym kierunku – podkreśla burmistrz Arkadiusz Kosiński.
 

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/1106-fairplay2013.html#sigProId55b4c4251f