Ponad sto osób pojawiło się 14 czerwca 2015 r. na starcie ulicznego biegu w Brwinowie. Najszybszemu zawodnikowi dobiegnięcie do mety zajęło 34 minuty i 11 sekund. Ale nawet ci, którzy metę osiągnęli po ponad godzinie, zgodnie twierdzili, że bieganie to dobry sposób na zdrowie, utrzymanie formy, nudę i ... emeryturę!


Zwycięzcą VI Sobótkowego Biegu Ulicznego został Paweł Szostak, reprezentujący klub AZS AWF Warszawa. W swoim drugim starcie w Brwinowie biegacz osiągnął wynik o ponad minutę lepszy od ubiegłorocznego rezultatu. Jako drugi wbiegł na metę Wojciech Grądzki (36:27), a po nim Michał Łobacz (37:55). 42 minuty i 8 sekund to najlepszy wynik biegu wśród pań. Wypracowała go Emilia Zielińska. Za nią uplasowały się Anna Szewczykowska (45:37) i Barbara Rosińska (46:07).

Trasa biegu wiodła ulicami miasta. Zawodnicy przebiegli 10 km ulicami Sportową, Słoneczną, Leśną, Wilsona, Kielecką i Okopową. Wśród biegaczy, którzy zasłużyli na szczególny doping byli nie tylko ci, którzy jako pierwsi przekraczali linię mety, ale też Rafał Nastarowicz z Brwinowa, pchający przed sobą wózek z półtoraroczną córeczką. Na starcie pojawił się również Adam Zaborski z Pruszkowa, który wraz z suczką Tunią wspólnie startuje w biegach, promując zdrowy tryb życia i przygarnianie zwierząt ze schroniska. Tunia wzięta z warszawskiego „Palucha” ma swój profil na Facebooku. Jej właściciel podkreśla z dumą, że nie jest ważne dla niego bieganie na czas, ale zdecydowanie bardziej liczy się to, że u jego boku dzielnie biegnie czworonożny przyjaciel. Specjalne podziękowania od organizatorów i kibiców otrzymał również 73-letni Eugeniusz Moszkowicz z Warszawy, który bieganie poleca wszystkim emerytom. – To najlepszy pomysł na nudę na emeryturze i na zachowanie dobrej kondycji – mówił z uśmiechem młodszym biegaczom.   

Organizatorami VI Sobótkowego Biegu Ulicznego były kluby sportowe KS Tennis Life oraz TG Sokół, które na organizację biegu otrzymały dotację z budżetu gminy Brwinów w ramach wspierania działalności pożytku publicznego i wolontariatu.  
 
Wyniku biegu [PDF]