Poprawa bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i rodziców przy gminnych placówkach oświatowych to jeden z priorytetów burmistrza Arkadiusza Kosińskiego. Wakacje to dobry czas na przeprowadzenie niezbędnych prac inwestycyjnych i remontowych, które poprawią bezpieczeństwo przy szkołach.

Przeprowadzone w ubiegłym roku inwestycje powiatowe: przebudowa ul. Grodziskiej, Sportowej oraz budowa nowych miejsc postojowych przy ZS nr 2 znacznie ułatwiły życie uczniom i rodzicom odwożącym dzieci do szkoły. W bezpiecznym dotarciu do szkoły uczniom z brwinowskich szkół pomagają także uruchomione w 2011 r. sygnalizacje świetlne „na przycisk” umiejscowione przy ulicach Piłsudskiego i Wilsona.

Obecnie realizowane są inwestycje gminne przy ZS w Żółwinie polegające na budowie chodnika oraz miejsc postojowych. Bezpieczeństwo przy szkole poprawi wyniesienie miejsc dla pieszych i zamontowanie barierki oddzielającej jezdnię od chodnika W ubiegłym roku rozpoczęto budowę chodnika wzdłuż ul. Szkolnej. Inwestycja ta, pierwotnie planowana na trzy lata, zostanie ukończona jeszcze w tym roku.
Trwają prace przy brwinowskiej Jedynce: współpraca z powiatem pruszkowskim zaowocowała przebudową ul. Przejazd. Powstają tu m. in. miejsca postojowe dla rodziców odwożących dzieci do szkoły. W planach jest także przebudowa przystanku autobusowego.

Wakacje już się kończą, ale prace idą pełną parą, by podnieść bezpieczeństwo w drodze do szkół.