„Świat jest teatrem...” – parafrazując Szekspira można powiedzieć, że w ostatnich dniach marca teatrem stanie się gmina Brwinów. Na scenie Brwinowskiego Ośrodka Kultury w Brwinowie, w Mateczniku Mazowsze w Otrębusach oraz w sali widowiskowej OSP w Żółwinie zostanie pokazanych kilkanaście spektakli teatralnych.

Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru rozpoczną się 23 marca od powiatowego przeglądu teatrów szkolnych. Mamy uzdolnioną młodzież: będzie się mogła o tym przekonać publiczność w Żółwinie, gdzie w samo południe na scenie w OSP rozpoczną się pokazy przedstawień uczniowskich. Laureaci będą mogli kilka dni później zaprezentować  się na scenie w Mateczniku Mazowsze. Występ w sali widowiskowej w Otrębusach, gdzie na widowni może zasiąść jednocześnie ponad 500 osób, oraz współpraca z profesjonalistami na co dzień tworzącymi techniczne zaplecze dla zespołu „Mazowsze” to  nagroda za zajęcie I miejsca w przeglądzie.
W Dniu Teatru, we wtorek 27 marca warto wybrać się do Otrębus na maraton teatralny. Wystąpią: Stowarzyszenie Praktyków Kultury, Studnia O, NOK! Teatr z Nadarzyna, Grupa Teatralna Okej, Kapturki – teatr rodzinny z Kań i Otrębus.  Swoje stanowisko otworzy Warsztat Sztuki „Scena”.  Dla chętnych Ośrodek Kultury zapewnia bezpłatny transport z Brwinowa do Otrębus. Zapisy pod nr. tel. 22 729 59 34.

Szczegółowy program:
http://www.ok.brwinow.pl/index.php/8-orodek-kultury/artykuy/706-zapraszamy-dzieci-i-doroslych-na-i-brwinowskie-spotkania-teatralne

Już w najbliższy weekend, w sobotę 24 marca w Gminnym Ośrodku Kultury wystąpią Olgierd Łukaszewicz i Stanisław Klawe. „Więc mogę być spokojny o to co kochałem” – taki tytuł nosi spektakl muzyczny z poezją Czesława Miłosza w roli głównej.