Jak zrobić przelew internetowy i sprawdzać stan konta bankowego w Internecie? Zdarza się, że osoby starsze z rezerwą odnoszą się do takich „nowinek technologicznych”. 22 października 2013 r. mogą one wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez brwinowskiego latarnika cyfrowego.
 
Do projektu latarnika cyfrowego – pani Klary Sielickiej-Baryłki – włączył się brwinowski oddział banku PKO BP. Podczas spotkania, które odbędzie się 22 października 2013 r. w siedzibie banku przy ul. Rynek 26, ekspert z banku i latarnik cyfrowy wyjaśnią, jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej, która staje się coraz bardziej popularna i stanowi duże udogodnienie.

Warsztaty z bankowości elektronicznej będą prowadzone w dwóch małych grupach.  Konieczne są wcześniejsze zapisy. w siedzibie banku lub zgłoszenie telefoniczne pod nr tel. 22 729 26 61 lub 724 131 445. Początek bezpłatnych dla uczestników zajęć 22 października o godz. 11.00 i 11.40.

Polska Cyfrowa Równych Szans to program, którego głównym zadaniem jest zachęcenie do korzystania z sieci osób starszych, które do tej pory nie miały styczności z komputerem. Brwinowska wolontariuszka zorganizowała już kilkanaście spotkań, podczas których tłumaczyła osobom powyżej 50 roku życia jak np. wyszukiwać w Internecie przydatne informacje o podróżach, jak robić zakupy w sieci czy słuchać muzyki itp.