Rezolutny 6-letni chłopiec został zapytany przez burmistrza Arkadiusza Kosińskiego: czy Ty umiesz policzyć do 24 tysięcy? – Nie – odpowiedział malec po zastanowieniu, ale jego mama dodała, że dobrze liczy do 24. Ksawery Gajewski widnieje w ewidencji ludności jako 24-tysięczna osoba zameldowana w gminie Brwinów na pobyt stały.

Gmina Brwinów od kilku lat prowadzi akcję informacyjną, zachęcającą do meldowania się w miejscu faktycznego zamieszkania. Podatki płacone przez mieszkańców zasilają gminny budżet i jeśli wpływy z nich są większe, możliwe jest zaplanowanie przez gminę większej liczby działań inwestycyjnych, kulturalnych itp. Podjęcie takiej decyzji opłaciło się rodzicom Ksawerego Gajewskiego z Parzniewa. Rodzina niebawem zamieszka w Brwinowie i postanowiła zameldować się tu na pobyt stały. Gdy zgłosili się do Urzędu Gminy Brwinów, okazało się, że chłopiec jest 24-tysięcznym mieszkańcem gminy posiadającym stały meldunek.

Burmistrz Arkadiusz Kosiński zaprosił Ksawerego wraz z rodzicami na spotkanie. 31 lipca 2015 r., tuż przed rozpoczęciem przez chłopca wakacji, czekała na niego miła niespodzianka. Otrzymał torbę wypełnioną upominkami promocyjnymi gminy Brwinów i…rower! Początkowa nieśmiałość na twarzy chłopca zamieniła się w ogromną radość. Od razu postanowił wypróbować biało-pomarańczowy rower, który przyda się podczas wakacji. Od września chłopiec będzie uczniem ZSO w Brwinowie. Na razie zamierza pojechać nową ścieżką z Brwinowa do Parzniewa.

W gminie Brwinów przybywa nowych mieszkańców. Dobra komunikacja z Warszawą i przyjazny klimat niedużego miasta powodują, że zasiedlane są duże osiedla i domy wielorodzinne. Rocznie decyzję o zameldowaniu się w gminie Brwinów podejmuje około 350 osób.