Gmina Brwinów otrzymała ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej dla Województwa Mazowieckiego dofinansowanie w wysokości 2 mln zł na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1.


 
Dzięki zwiększeniu limitu środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej dla Województwa Mazowieckiego na 2015 r. pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki, zarząd województwa mazowieckiego dokonał zmian w programie rozwoju bazy sportowej i przyznał dofinansowanie 79 samorządom, które inwestują w obiekty sportowe. Znalazła się wśród nich gmina Brwinów, która w ubiegłym miesiącu rozpoczęła budowę hali sportowej przy brwinowskiej Jedynce. Będzie to nowoczesny budynek w standardzie pasywnym, co obniży koszty późniejszego utrzymania. Ma posiadać trzy kondygnacje o łącznej powierzchni 1914 m². Znajdzie się w nim m.in. arena sportowa z możliwością podziału na trzy części,  zaplecze szatniowo-sanitarne, hol, pokój trenerów, siłownia, pomieszczenia techniczne i magazyny. Widownia będzie wyposażona w 224 miejsca siedzące. Łączna powierzchnia areny o wymiarach 44,75 m x 22,50 m i wysokości 7,05 m umożliwi rozgrywanie spotkań na poziomie krajowym. Hala sportowa będzie połączona ze szkołą.  

Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł. Przewidywany termin zakończenia prac to 30 czerwca 2017 r. Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej dla Województwa Mazowieckiego będzie przekazywane stopniowo: jeszcze w 2015 r. gmina Brwinów otrzyma 130 tys. zł, w 2016 – 570 tys. zł, zaś w 2017 – 1,3 mln zł.