W 93. rocznicę Cudu nad Wisłą przed południem na placu Jana Pawła II odbędą się oficjalne uroczystości. O godz. 17.00 w dworku Zagroda przy ul. Grodziskiej 57 zabrzmią piosenki z lat 20.
Uroczystą Mszą św. odprawioną o godz. 10.30 w brwinowskim kościele pw. św. Floriana rozpoczną się obchody 93. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Następnie uczestnicy uroczystości przejdą pod Pomnik Niepodległości, aby złożyć kwiaty w hołdzie poległym.

W świąteczne czwartkowe popołudnie w gościnnym dworku Zagroda w Brwinowie o godz. 17.00 wystąpi solistka Justyna Jary i Swoją Drogą Trio. Artyści zaprezentują się w repertuarze z lat 20. XX w. Będzie można usłyszeć dobrze znane polskie przeboje, takie jak: „Ta ostatnia niedziela”, „Rebeka”, „Skrwawione serce”, czy „Już nigdy”. Podczas plenerowego koncertu wśród zieleni zabrzmią kompozycje Jerzego Petersburskiego, Zygmunta Białostockiego, a także utwory, które niegdyś śpiewał Mieczysław Fogg – uczestnik Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Nie zabraknie pełnych entuzjazmu utworów, które rozbrzmiewały na kabaretowych i rewiowych scenach międzywojnia.   

Wokalistka i aktorka Justyna Jary współpracuje obecnie z Teatrem Nowym w Słupsku oraz Teatrem Królewskim w Wilanowie. Ma za sobą występy na deskach znamienitych teatrów Londynu, Nowego Jorku i Moskwy. Prowadzi warsztaty wokalne pn. „Uwolnij głos” w Lizbonie, Londynie, Madrycie i Warszawie. Towarzyszący jej zespół Swoją Drogą Trio, który inspiruje się muzyką z różnych zakątków świata, jest laureatem wielu nagród m.in. Grand Prix Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.
Organizator koncertu – Fundacja Akademia Profil otrzymała dotację w ramach wspierania przez gminę Brwinów działalności pożytku publicznego.

Zapraszamy do posłuchania szlagierów sprzed lat.