W meczu szóstej kolejki III ligi Grodziskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, który odbył się 15 października w Grodzisku Mazowieckim,  gracze Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” pokonali Uczniowski Klub Sportowy Żak z Żyrardowa 3:1.

Autor relacji Grzegorz Mieszała, zdjęcia Rafał Wawrowski.

Pierwsza odsłona meczu była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie odskoczyła na więcej niż 3 punkty. W końcówce drugi bieg wrzuciła ekipa z Żyrardowa i miała 3 piłki setowe (21:24). Jednak dobrą zmianę dał Mirosław Błądzinski i przy pewnych zagrywkach Wojciecha Bizhuba Sokół zdobył 5 punktów z rzędu i wygrał set.

W drugiej odsłonie siatkarze z Brwinowa pokazali, która drużyna jest lepsza, i pokonali rywali aż 25:14. Duża w tym zasługa Rafała Nastarowicza, który bardzo dobrze grał na siatce.

W trzeciej odsłonie drużyna Sokoła myślała, że mecz sam się wygra, jednak rywale zaczęli kończyć o wiele więcej piłek niż w dwóch poprzednich partiach i Żak wygrał 25:21.

W czwartym secie Sokół nie chciał popełnić błędów z poprzedniej odsłony. Szybko wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, z biegiem czasu tylko je powiększał i pewnie wygrał set 25:17 i całe –spotkanie 3:1. W tej partii świetnie zagrał Łukasz Tomczak, który bardzo mądrze „rozrzucał” piłki do

atakujących.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Rafał Nastarowicz.

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Brwinów kontra UKS Żak Żyrardów 3:1 (26:24, 25:14, 21:25, 25:21).